Close Menu
Športni portalŠportni portal
    ZADNJE OBJAVE

    Pomembna zmaga Krke v ABA ligi

    14.03.2026

    Odpovedani aprilski dirki formule 1

    14.03.2026

    Ameriški branilec zapustil Cedevito Olimpijo

    14.03.2026
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Športni portalŠportni portal
    • Nogomet

      Portugalec na klopi Celja

      13.03.2026

      Učinkoviti Grki visoko slavili v Celju

      13.03.2026

      Aluminij na Prevaljah do polfinala pokala

      12.03.2026

      Radomljanke še drugič v sezoni boljše od Mariborčank

      12.03.2026

      Milan Anđelković zapušča klop ajdovskega Primorja

      08.03.2026
    • Košarka

      Pomembna zmaga Krke v ABA ligi

      14.03.2026

      Ameriški branilec zapustil Cedevito Olimpijo

      14.03.2026

      Izjemna predstava Luke Dončića ob zmagi na Chicagom

      13.03.2026

      Košarkarji Cedevite Olimpije v Stožicah boljši od nemškega Chemnitza

      12.03.2026

      Trojni dvojček Luke Dončića ob zmagi nad volkovi

      11.03.2026
    • Rokomet
    • Odbojka
    • Tenis
    • Kolesarstvo

      Tadej Pogačar se poteguje za najboljšega športnika

      03.03.2026

      Merkur zavarovalnica imenski partner najmanj do leta 2028

      23.12.2025

      Pogačarjevo kolo doseglo visoko ceno na dražbi

      06.12.2025

      Tadej Pogačar še tretjič prejel zlato kolo

      06.12.2025

      Matej Mohorič del zasedbe iz Bahrajna

      19.11.2025
    • Hokej na ledu
    • Zimski športi
    • Ostali športi
    Športni portalŠportni portal
    Home » Poraz poškodovanega Jorgića v prvem krogu turnirja v Yokohami 
    Ostali športi

    Poraz poškodovanega Jorgića v prvem krogu turnirja v Yokohami 

    Darko Jorgić na Japonsko pripotoval z bolečinami v hrbtu
    Davor MađerićDavor Mađerić08.08.20253 Mins Read
    Facebook Twitter Copy Link
    Foto: WTT
    Share
    Facebook Twitter Copy Link

    V Yokohami na Japonskem poteka turnir WTT Champions z nagradnim skladom 430 tisoč evrov. Žal bo nadaljevanje brez najboljšega slovenskega igralca, Darka Jorgića, ki je v prvem krogu moral priznati premoč Tajvanca Kao Cheng-Juija, ki je zmagal s 3:1 (9, -8, 7, 8).

    Jorgić, ki je pred dobrim tednom dni praznoval svoj 27-ti rojstni dan, je bil na turnirju v Yokohami, kjer nastopajo le najboljši igralci s svetovne lestvice, pripotoval z bolečinami v hrbtu. »Na pripravah sem začutil bolečine v hrbtu, tako da nekaj časa nisem treniral. Pravzaprav sem imel pred turnirjem le dva treninga po 45 minut,« je že pred turnirjem dejal Hrastničan.

    Verjetno gre tudi v tem iskati razloge, zakaj je moral priznati premoč 20-letnega Tajvanca, 27. igralca svetovne lestvice, ki ga je sredi aprila na podobnem turnirju v Macau premagal s 3:1. Tokrat je Kao v uvodnem nizu povedel s 7:3, prednosti pa v nadaljevanju niza ni več izpustil iz rok. Jorgić je še ubranil dve zaključni žogici, ne pa tudi tretje. Po zmagi v drugem nizu se je zdelo, da je trenutno osmi igralec svetovne lestvice, ki je bil na Japonskem šesti nosilec, le prišel do svoje igre. V tretjem nizu je še vodil s 7:5, nato pa ni več osvojil točke, v četrtem pa je bilo 5:3 za Jorgića, nato je s štirimi zaporednimi točkami do vodstva s 7:5 prišel Tajvanec. V končnici niza je Jorgić še izenačil na 8:8, to pa je bilo tudi vse. 

    »Ne, da so izgovori, ampak sem vesel, da sem sploh lahko prišel na Japonsko. Brez treninga je bilo težko igrati in mislim, da je to najbolj odločalo, zakaj sem izgubil. Še vedno tudi čutim bolečine, tako da se mizo niti nisem mogel dobro premakniti. Preprosto nisem bil tisti pravi Darko, kot sem bil na zadnjih turnirjih, ni bilo agresivnosti, na drugi strani pa je bil Kao boljši od mene in zasluženo zmagal,« je po porazu dejal Jorgić, ki ga zdaj čaka turnir na Švedskem, kjer bo od 14. do 24. avgusta Europe Smash v Malmöju. Na njem bo osmi nosilec in je že uvrščen na glavni turnir, medtem ko Denija Kožula čakajo kvalifikacije. 

    »Najbolj pomembno je, da skušam pozdraviti poškodbo do Švedske, da bi lahko igral saj brez bolečin, kajti treninga verjetno spet ne bo prav veliko. Ne preostane mi drugega, kot da grem terapije in samo upam lahko, da bo do takrat vse v redu,« je pred odhodom domov še dejal Jorgić.

    Vir: NTZS

    ntzs slovenia wtt
    Share. Facebook Twitter Copy Link
    Previous ArticleSlovenski košarkarji na evropsko prvenstvo po medaljo
    Next Article Reprezentant Benina novi nogometaš Olimpije

    POVEZANE OBJAVE

    Moto šport

    Odpovedani aprilski dirki formule 1

    By Davor Mađerić14.03.2026
    Ostali športi

    Jernej Slivnik na veleslalomu na paralimpijskih igrah v Cortini d’Ampezzo osvojil 9. mesto

    By Davor Mađerić14.03.2026
    Atletika

    Armand Duplantis petnajstič izboljšal svetovni rekord

    By Davor Mađerić12.03.2026

    Comments are closed.

    ZADNJE OBJAVE

    Pomembna zmaga Krke v ABA ligi

    14.03.2026

    Odpovedani aprilski dirki formule 1

    14.03.2026

    Ameriški branilec zapustil Cedevito Olimpijo

    14.03.2026

    Anže Kopitar blizu novega rekorda

    14.03.2026
    Športni portal
    Facebook X (Twitter) Instagram
    • Nogomet
    • Košarka
    • Rokomet
    • Odbojka
    • Hokej na ledu
    • Kolesarstvo
    • Ostali športi

    Postavite nam vprašanje: info@sportni-portal.si | Stran rezultatov: Flashscore.si | Tenis: Teniskisvet.si I Taxi - Dunaj: flughafen-wien.taxi I Taxi - Dunaj: taxi-dino.at I Taxi - Dunaj: Taxi-Flughafen Wien I Odgovorna oseba: DRUŠTVO ZA SPODBUJANJE SLOVENSKEGA ŠPORTA - ŠPORTNI PORTAL I Urednik: Davor Mađerić I Pisci: Davor Mađerić; Mirsad K. Čavalić

    © 2026 All rights reserved. Made by Webify

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.