Close Menu
Športni portalŠportni portal
    ZADNJE OBJAVE

    Novi spodrsljaj ljubljanske Olimpije

    25.07.2026

    Ciljno črto je prvi prečkal Ekvadorec Richard Carapaz, v seštevku vodi Tadej Pogačar

    25.07.2026

    Kožul končal nastope v posamični konkurenci, Jorgić za četrtfinale z Angležem

    25.07.2026
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Športni portalŠportni portal
    • Nogomet

      Novi spodrsljaj ljubljanske Olimpije

      25.07.2026

      Remi Celja v Albaniji

      23.07.2026

      Španci svetovni prvaki

      20.07.2026

      Poraz Aluminija v Mariboru, selitev v kvalifikacije konferenčne lige

      17.07.2026

      V finalu svetovnega nogometnega prvenstva Španija in Argentina

      16.07.2026
    • Košarka

      Selektor Slovenije sedel na klop Barcelone

      23.07.2026

      Prenovljena ABA liga bo štela 20 klubov

      21.07.2026

      Mladi slovenski košarkarji osvojili evropski naslov!

      20.07.2026

      Mladi slovenski košarkarji za evropski naslov

      19.07.2026

      Mladi košarkarji Slovenije v četrtfinalu premagali Turčijo

      17.07.2026
    • Rokomet
    • Odbojka
    • Tenis
    • Kolesarstvo

      Ciljno črto je prvi prečkal Ekvadorec Richard Carapaz, v seštevku vodi Tadej Pogačar

      25.07.2026

      Prestižna zmaga Tadeja Pogačarja

      24.07.2026

      Belgijec zmagovalec zanimive 17. etape, Tadej Pogačar ostaja vodilni

      22.07.2026

      25. etapna zmaga Tadeja Pogačarja na francoski pentlji

      19.07.2026

      Primož Roglič zapušča moštvo Red Bull-Bora-Hansgrohe

      09.07.2026
    • Hokej na ledu
    • Zimski športi
    • Ostali športi
    Športni portalŠportni portal
    Home » Ljubljanski hokejisti se vračajo na zmagovalne tirnice
    Hokej na ledu

    Ljubljanski hokejisti se vračajo na zmagovalne tirnice

    Hokejisti Olimpije so proti Linzu prekinili krajšo krizo
    Davor MađerićDavor Mađerić11.10.20253 Mins Read
    Facebook Twitter Copy Link
    Foto by: Domen Jancic
    Share
    Facebook Twitter Copy Link

    Hokejisti Olimpije so proti Linzu prekinili krajšo krizo, v kateri so po šestih zaporednih zmagah izgubili na gostovanju pri Dunaju in Bolzanu. Pred domačimi gledalci so spet pokazali odlično in učinkovito predstavo ter nadaljevali niz visokih zmag v dvorani Tivoli.

    Že po malo več kot polovici tekme so vodili s 7:0, takrat je bilo samo vprašanje, s kakšno razliko bodo zmagali. V zadnjem delu jim je padla zbranost, tako da so gosti po zaostanku 1:8 v zadnjih dveh minutah s tremi goli preprečili katastrofo.

    Pri ljubljanski ekipi je blestela predvsem prva peterka, ki je poskrbela za pet golov, od tega je dva dosegel Žiga Mehle, ki je temu dodal tudi dve podaji in upravičeno dobil nagrado za najboljšega igralca tekme.

    Oslabljeni Ljubljančani, brez poškodovanih ali bolnih Roberta Saboliča, Jake Sodje, Evana Poleija, Rožleta Bohinca in Luke Kolina, so takoj pokazali, da se v svoji dvorani nameravajo vrniti na zmagovalne tirnice. V prvi tretjini so bili precej aktivnejši in nevarnejši tekmeci, posledica tega je bilo zanesljivo vodstvo 4:0.

    Izredno motiviran je bil Mehle, ki je ob odsotnosti Saboliča dobil priložnost v prvem napadu. V peti minuti je zapravil prvo priložnost, v sedmi pa je izkoristil odbitek po strelu Nicolaija Meyerja in plošček pospravil v mrežo. To še ni bil vse, v 13. minuti se je skupaj z Meyerjem vpisal še med podajalce pri golu Nathaniela Halberta.

    Vodstvo Olimpije ni zadovoljilo, še naprej so oblegali gostujoča vrata, že v prvi tretjini so imeli dovolj priložnosti, da bi povsem rešili tekmo, še posebno, ker je tudi vratar Lukaš Horak pokazal zanesljivost, redke strele avstrijske ekipe je zanesljivo zaustavil. Do odmora so še dve izkoristili, ob igralcu več sta bila uspešna še Meyer in Terence James Brannan.

    Linz je ob odmoru zamenjal vratarja, a tudi ta je moral hitro po plošček v mrežo. Potem ko so se gosti ubranili v igri z igralcem manj, ga je premagal Rok Kapel, takrat je bilo praktično vsem gledalcem jasno, da bodo točke ostale doma. Marly Quince in Zach Boychuk sta vodstvo povišala na 7:0, po enem redkih protinapadov pa so Avstrijci do konca druge tretjine le dosegli zadetek.

    A to domačih ni zmedlo, čeprav njihova premoč ni bila tako izrazita kot v prvi tretjini, so vseeno tudi v drugi tretjini dosegli štiri gole, za četrtega je spet poskrbel Mehle.

    V zadnjem delu, v katerem je na vratih domačih dobil priložnost za dokazovanje mladi vratar Gal Hebar, so Ljubljančani popustili, motiva ni bilo več, najbrž so tudi zavestno varčevali z močmi. Zeleni so sicer imeli priložnosti še za kakšen gol, predvsem v igri z igralcem več, toda novega gola niso dosegli.

    Posebno nevarni pa dolgo časa niso bili niti Avstrijci, ki so si na tekmi prislužili kar 18 minut kazni, z igralcem manj pa prejeli dva gola. Kljub temu pa so ob koncu z dvema goloma znižali zaostanek.

    Slovenca pri Linzu Aljaž Predan in Luka Maver, sta se izgubila v sivini svojega moštva, čeprav so Mavra razglasili za najboljšega igralca v svoji ekipi. Ken Ograjenšek ni igral.

    Ljubljančani bodo naslednjo tekmo spet odigrali doma, njihov tekmec bo v nedeljo Innsbruck, ki so ga letos že zanesljivo premagali v gosteh.

    hkolimpija hokejnaledu slovenia win2dayicehl
    Share. Facebook Twitter Copy Link
    Previous ArticleTriglavan potopil Črnogorce
    Next Article Slovenska nogometna reprezentanca na Kosovu le do točke

    POVEZANE OBJAVE

    Hokej na ledu

    Kanadski hokejist okrepil ljubljansko Olimpijo

    By Davor Mađerić14.07.2026
    Hokej na ledu

    Kanadski napadalec okrepil Olimpijo

    By Davor Mađerić02.07.2026
    Hokej na ledu

    Slovenski reprezentant Jan Drozg odslej v dresu KAC-a

    By Davor Mađerić01.07.2026

    Comments are closed.

    ZADNJE OBJAVE

    Novi spodrsljaj ljubljanske Olimpije

    25.07.2026

    Ciljno črto je prvi prečkal Ekvadorec Richard Carapaz, v seštevku vodi Tadej Pogačar

    25.07.2026

    Kožul končal nastope v posamični konkurenci, Jorgić za četrtfinale z Angležem

    25.07.2026

    Prestižna zmaga Tadeja Pogačarja

    24.07.2026
    Športni portal
    Facebook X (Twitter) Instagram
    • Nogomet
    • Košarka
    • Rokomet
    • Odbojka
    • Hokej na ledu
    • Kolesarstvo
    • Ostali športi

    Postavite nam vprašanje: info@sportni-portal.si | Stran rezultatov: Flashscore.si | Tenis: Teniskisvet.si I Taxi - Dunaj: flughafen-wien.taxi I Taxi - Dunaj: taxi-dino.at I Taxi - Dunaj: Taxi-Flughafen Wien I Odgovorna oseba: DRUŠTVO ZA SPODBUJANJE SLOVENSKEGA ŠPORTA - ŠPORTNI PORTAL I Urednik: Davor Mađerić I Pisci: Davor Mađerić; Mirsad K. Čavalić

    © 2026 All rights reserved. Made by Webify

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.