KošarkaSlovenija

Znani udeleženci zaključnega turnirja Pokala Spar

Udeleženci zaključnega turnirja so postali košarkarji Krke, Rogaške, Cedevite Olimpije in presenetljivo, Šentjurja.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se pričakovano uvrstili v polfinale Pokala Spar. Dvajsetkratni zmagovalci tega tekmovanja bodo, odkar Košarkarska zveza in podjetje Spar organizirata zaključne turnirje, torej od leta 2007, trinajstič igrali v polfinalu. Med najboljšimi štirimi so manjkali le v sezoni 2015/16, ko jih je v četrtfinalu izločil Zlatorog.

Njihov tekmec v polfinalu bo druga najtrofejnejša slovenska ekipa v Pokalu Spar, Krka. Novomeščani se lahko pohvalijo s tremi naslovi ter sedmimi finali. Šentjur je pripravil edino presenečenje v četrtfinalu pokala Spar. V gosteh je premagal Helios Sunse in se četrtič v zgodovini kluba prebil v polfinale tega tekmovanja. Rogaška se je prvič v zgodovini uvrstila med štiri najboljše ekipe v Pokalu Spar. V četrtfinalu je bila boljša od Hopsov s Polzele z 90:72. Krka je četrtič v petih medsebojnih tekmah v tej sezoni premagala Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur in se uvrstila med štiri ekipe Pokala Spar, ki se bodo naslednji konec tedna na zaključnem turnirju v Ljubljani potegovale za jubilejni trideseti pokalni naslov v samostojni Sloveniji.

CEDEVITA OLIMPIJA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 103:55 (32:16, 25:19, 26:8, 20:12)
Cedevita Olimpija: Radović 4, Perry 14, Duščak 4, Murić 4, Blažič 13, Brown 3, Hodžić 9, Jones 11, Ščuka 14, Dimec 8, Marinković 13, Rupnik 6.
Terme Olimia Podčetrtek: Bizjak 2, Strnad 3, Boršič 2, Husičić 5, Škorjanc 12, Maček 6, Čebular 7, Tomažič 4, Atanacković 14.

HELIOS SUNS : ŠENTJUR 80:81 (20:17, 20:27, 24:23, 16:14)
Helios Suns: Ferme 14, Mirtić 4, Bratec 13, Oman 10, Šikanič 2, Mahkovic 16, Lorbek 12, Keely 5, Prepelič 4.
Šentjur: Habat 2, Špan 19, Đapa 17, Držić 12, Samac 6, Ledl 14, Mitrović 5, Ahmedović 6.

ROGAŠKA : HOPSI POLZELA 90:72 (26:16, 28:14, 25:17, 11:25)
Rogaška: Božak 1, Vujačić 14, Sivka 2, Nichols 25, Igrutinović 21, Zupan 7, Gabrovšek 6, Šantelj 8, Blackshear 6.
Hopsi Polzela: Collins 11, Pešak 3, Copot 12, Jurček 7, Miljković 2, Goltnik 18, Kosič 3, Borišek 3, Habot 13.

KRKA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 94:81 (19:20, 24:11, 20:19, 31:31)
Krka: Stipčević 28, Barič 16, Kosi 10, Škifić 15, Lapornik 13, Rebec 8, Vučetić 1, Milovanović 3.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ivković 2, Bubnić 11, Novak 13, Rojc 9, Fifolt 15, Kralj 27, Daneu 4.