KošarkaSlovenija

Zmaji “zapravili” lepo prednost v Beogradu

Košarkarji Crvene zvezde so po velikem preobratu v derbiju četrtega kroga lige ABA premagali Cedevito Olimpijo z rezultatom 79:64.

Beograjčani so pred svojimi navijači zabeležili tretjo zmago v regionalnem tekmovanju, zmaji pa vpisali drugi poraz.

Moštvo Jurice Golemaca je odlično odigralo v prvi in večjem delu druge četrtine, ko je imelo velikih 15 točk prednosti (37:22), a je zvezda na odmor odšla z neverjetno serijo 18:2 in s točko prednosti – 40:39.

Ljubljančani so si opomogli od šoka v slačilnici in v tretji četrtini so bili večino časa v vodstvu.

Rdeče -beli pa so svojo moč znova pokazali v zadnjem delu, dosegli so 23 točk, za četrto zaporedno zmago proti Cedeviti Olimpiji. Za Ljubljančane so se v napadu izkazali Jaka Blažič s 16 točkami, Melvin Edžim s 13 in Luka Rupnik z 11 točkami ter 5 podajami.

Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 79:64