Hokej na leduSlovenija

Zmaji napolnili mrežo Avstrijcev, železarji klonili po preobratu

Hokejisti Olimpije so gostovali v Avstriji, medtem ko so se Jeseničani odpravili v Italijo.

Na sporedu sta bila druga dvoboja polfinalne serije Alpske hokejske lige. Ljubljančani so povedli z 2:0 v seriji in so korak bližje finalnemu obračunu. Po zmagi s 4:2 na prvi tekmi, so bili tokrat zmaji še učinkovitejši in napolnili mrežo Avstrijcev. Ob zmagi z 0:8 je bil v napadu najučinkovitejši Ropret, ki je dosegel tri zadetke.

Železarji so povedli v 17. minuti srečanja, z igralcem več na ledu je Jeseničane v vodstvo popeljal Hebar. Sledili so štirje zadetki domačih, do odločilne prednosti so priši v drugi tretjini, katero so dobili s 3:0. Ob zmagi z rezultatom 4:1, so poravnali rezultat v polfinalu, trenutno sta nasprotnika zabeležila po eno zmago.

Lustenau – HK SŽ Olimpija 0:8
(0:2, 0:4, 0:2)

Asiago – HDD SIJ Acroni Jesenice 4:1
(0:1, 3:0, 1:0)