Hokej na ledu

Zmagi za Olimpijo in Jesenice

V Alpski ligi sta oba naša predstavnika slavila visoki domači zmagi. HK SŽ Olimpija je premagala avstrijski Bregenzerwald, z rezultatom 7:2. Že po prvih dveh tretjinah so Zmaji vodili s 6:0, tako da so gostje v zadnji tretjini le nekoliko ublažili poraz.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenic so po slabih dveh mesecih ponovno odigrali domačo tekmo v Alpski ligi in premagali italijansko moštvo Vipiteno, s 4:1. Železarji so po 30. minutah vodili že s 3:0, tako da dvoma o zmagovalcu ni bilo.

Na lestvici je Olimpija druga s petimi točkami manj od vodilne Valpusterie, a tudi s tremi tekmami manj. Jeseničani so trenutno na 9. mestu, vendar imajo odigranih le 14 srečanj.