OdbojkaSlovenija

Zmage ostale v domačih rokah, v Kanalu videli preobrat

Včeraj so bili odigrani trije dvoboji 1. slovenske odbojkarske lige za moške, zmage pa so ostale v domačih rokah.

V Kranju so gostovali odbojkarji iz Hoč in priznali premoč domačim odbojkarjem, ki so slavili s 3:1. Kranjčani so povedli z 2:0 v nizih, tretji pa je pripadel Štajercem, ki so tako osvojili častni set, saj je Triglav z zmago v četrtem nizu s 25:22, prišel do šeste zmage v sezoni.

V Mariboru so gostovali Novomeščani, domači pa so v treh nizih upravičili vlogo favorita. Mariborčani so uvodna seta dobili z visoko razliko, v odločilnem tretjem pa se je igrala podaljšana igra, set se je zaključil pri rezultatu 29:27.

Odbojkarji Panvite Pomgrad so gostovali v Kanalu in povedli z 0:2 v nizih. Nato je sledil preobrat domačih, ki so tretji niz dobili s 25:20, naslednjega pa kar s 14 točkami razlike, saj so bili superiorni v vseh prvinah odbojkarske igre. Odločilni peti set so dobili s 15:8 in tako po preobratu slavili enajsto zmago v sezoni.

Hišanakolesih Triglav – OK Hoče 3:1
(25:18, 25:18, 19:25, 25:22)

OK Merkur Maribor – MOK Krka 3:0
(25:15, 25:14, 29:27)

Salonit Anhovo – Panvita Pomgrad 3:2
(23:25, 29:32, 25:20, 25:11, 15:8)