Nogomet

Zmage ostale na domačih zelenicah

Včeraj so v prvi ligi telekom Slovenije sklenili 14. krog. V Šiški je domači Bravo tekmo preobrnil v svojo prid, po vodstvu Celjanov v 29. minuti, ko je Brekalo po zgrešeni najstrožji kazni Dangubiča dosegel avtogol. Bravo je na to zadel v 41., z bele točke je bil uspešen Luka Žinko in v 81., ko je gostojočo mrežo zatresel Mustafa Nukić, za končnih 2:1. V Kidričevem je bil scenarij podoben, kjer so gostje povedli v 5. minuti preko Aleksandra Bjelice, nato so domačini preobrnili z dvema zadetkoma Alena Krajnca, v 23. in 62. minuti. Derbi kroga je bil odigran na domžalski zelenici. Gostje iz Ljubljane so po dveh tekmah doživeli poraz. Domžalčani so tekmo sanjsko odprli, saj so v 4. minuti vodili že z 2:0, z goloma Arnela Jakupovića in Tamara Svetlina ter vodstvo ohranili do konca polčasa. V drugem polčasu ponovno uspešnejši domačini, ki so zadeli tretjič, v 58. minuti preko Daria Kolobarića. Za končnih 3:1, je za Olimpijo dosegel gol Michael Pavlović, v 73. minuti.

BRAVO – CELJE 2:1 (1:1)

* Stadion Žak, sodniki: Ponis, Bensa, Habibović.
* Strelci: 0:1 Brekalo (29./avtogol), 1:1 Žinko (41./11 m), 2:1 Nukić (81.).

ALUMINIJ – GORICA 2:1 (1:1)

* Športni park, sodniki: Antič, Kasapović, Vukan.
* Strelca: 0:1 Bjelica (6.), 1:1 Krajnc (23.), 2:1 Krajnc (62.).

DOMŽALE – OLIMPIJA 3:1 (2:0)

* Športni park, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.
* Strelci: 1:0 Jakupović (2.), 2:0 Svetlin (4.), 3:0 Kolobarić (58.), 3:1 Pavlović (73.).