Evropsko prvenstvo

Zmage Angliji, Avstriji in Nizozemski

Angleži do minimalne zmage, zgodovinski gol Pandeva in golijada na večerni tekmi.

Na prvi tekmi skupine D je Anglija z minimalnim izidom na Wembleyju zabeležila zmago proti Hrvaški. Gostitelji so tekmo rešil v 57. minuti, ko je mrežo Livakovića zatresel Raheem Sterling, po odlični podaji Phillipsa. Angleži so imeli še nekaj lepih priložnosti, najprej Phil Foden v zgodnji fazi tekme, ko je zadel vratnico, in Harry Kane takoj po zadetku, ko je z nekaj metrov streljal preko prečke.

Nogometaši Severne Makedonije so na zgodovinski tekmi na velikem tekmovanju doživeli poraz, saj je bila Avstrija v prvem krogu skupine C evropskega prvenstva boljša z rezultatom 3:1 (1: 1). Prvi gol za Severno Makedonijo na evropskih prvenstvih je v 28. minuti dosegel Goran Pandev! Na koncu pa so Avstrijci vlogo favoritov upravičili z goli Stefana Lainerja v 18. minuti, Michaela Gregoritscha v 78. minuti in Marka Arnautoviča v 89. minuti.

Nizozemci so v razburljivi tekmi prvega kroga skupine C evropskega prvenstva premagali Ukrajino s 3: 2 (0: 0). Vseh pet golov na Johan Cruyff Areni je bilo videti v drugem polčasu. Nizozemci so si priborili prednost z 2: 0, z goloma Georginija Wijnalduma v 52. minuti in Wouta Weghorsta v 59. minuti. Nato so Ukrajinci izenačili z zadetkoma v 75. na 79. minuti, zahvaljujoč Andriju Jarmolenku in Romanu Jeremčuku, a je moštvo Franka de Boerja vseeno z golom Denzela Dumfriesa v 85. minuti slavilo zmago.