Nogomet

Zmaga Oblaka, remi Iličića in Handanovića

Včeraj so bile odigrane tekme drugega kroga lige prvakov. Bergamo je prvič v zgodovini gostil tekmo Lige prvakov, kjer je Atalanta z našim Josipom Iličićem v prvi postavi igrala proti slovitemu nizozemskemu klubu, Ajaxu. Tekmo je bolje začel Ajax in povedel z 2:0. V drugem polčasu je sledilo izenačenje domačih, več kot to jim ni uspelo. Iličić je igral do 78. minute. Glavni sodnik na tekmi je bil je Damir Skomina.

Inter, klub našega nekdanjega reprezentančnega kapetana Samirja Handanovića, je gostoval v Kijevu pri Šahtarju. Tekma se je končala z 0:0, Handanović, ki je branil celotno srečanje, je drugič zapored ohranil mrežo nedotaknjeno.

Reprezentančni kapetan Jan Oblak je doma gostil RB Salzburg. Domači so hitro povedli, sledil je preobrat gostov, nato pa so z dvema zadetkoma Joao Felixa povedli s 3:2 in ohranili prednost do konca. Oblak je branil celotno srečanje.

Danes bodo na delu trije naši nogometaši. V Budimpešti bo Ferencvaroš z Miho Blažičem gostil Dynamo iz Kijeva, kjer igra Boštjan Verbič. V Manchestru bo United pričakal RB Leipzig, kjer barve brani Kevin Kampl. Tekmo bo sodil povratnik v Ligi prvakov Slavko Vinčič.