Nogomet

Vsi trije naši predstavniki z možnostjo napredovanja

Včeraj so bile odigrane tekme 5. kroga najelitnejše Lige prvakov. Na derbiju je Atletico doma vodil proti Bayernu do 85. minute, z golom Joao Felixa iz 26. minute, a so Bavarci izenačili z zadetkom Mullerja v 86. minuti, iz enajstmetrovke. Jan Oblak je branil celotno srečanje. V zadnjem krogu potrebuje Atletico vsaj remi na gostovanju pri Salzburgu, za napredovanje v osmino finala.

Atalanta našega Josipa Iličića, ki je odigral celotni drugi polčas, je doma presentiljvo remizirala proti danskemu Midtyllandu, z 1:1. Gostje so povedli v 13. minuti preko Scholza, izenačil je Romero v 79. minuti. V zadnjem krogu gostuje Atalanta pri Ajaxu, kjer bi ji remi zadostoval na napredovanje.

Inter je po zmagi v Mönchengladbachu s 3:2 ostal v igri za napredovanje. V zadnjem krogu gosti doma Šahtjor, Real pa Gladbach, tako da imajo vsa moštva možnost za napredovanje v osmino finala. Samir Handanović je branil celotno tekmo.