Košarka

Visoka zmaga Rusov, minimalni zmagi Portugalcev in Dancev

Ob 18. uri sta se pomerili mladi reprezentanci Rusije in Islandije, zvečer pa sta bili na sporedu tekmi med Hrvaško in Portugalsko ter Francijo in Dansko.

Rusi so že v prvem polčasu prišli do odločilne prednosti, saj so vodili že s 3:0. Vse se je zgodilo v zadnji tretjini, ko so zadeli Chalov, v 31. minuti je zadel iz enajstih metrov, Tiknizyan je na 2:0 povišal v 42. minuti, izid polčasa pa je v 2. minuti sodnikovega dodatka postavil Zakharyan. Tudi v drugem polčasu so najprej zadeli Rusi, med strelce se je v sedmi minuti nadaljevanja vpisal Makarov. Poraz Islandcev je ublažil Gudjohnsen, ki je zadel v 59. minuti in postavil končni rezultat srečanja.

Na tekmah med Portugalsko in Hrvaško ter Francijo in Dansko so mreže v prvem polčasu mirovale. Portugalci so povedli v 68. minuti, ko so le uspeli prebiti obrambni zid Hrvaške, priložnost je izkoristil Vieira. Danci so premagali Francoze, edini zadetek na srečanju je dosegel Dreyer v 75. minuti srečanja.

Portugal U21 – Hrvaška U21 1:0 (0:0)