KošarkaSlovenija

Visok poraz Krke v Beogradu

Košarkarji Krke so v 24. krogu Lige ABA v gosteh izgubili z beograjskim Partizanom, s 67-91.

Tekmo so bolje so začeli domači, ki so iz napada v napad povečevali prednost in že na koncu prve četrtine povedli za 10 točk (16-6), a so Novomeščani do konca prve četrtine s petimi zaporednimi točkami zaostanek prepolovili (11-16). Drugo četrtino so Krkaši začeli odlično, Škifić je zadel trojko, Camphor pa dve in ob koncu 13. minute so izenačili na 21, nato pa spet popustili. Domači so naredili delni izid 14-3 in ponovno prešli na dvomestno prednost.

Košarkarjem krke se jim niso uspeli več približati, prednost Partizana je le še naraščala. Po treh četrtinah je znašala 19 točk (72-53), do konca tekme pa so prednost le še nekoliko povečali. Najboljša pri Krki sta bila Škifić in Camphor s po 13 točkami, pri Partizanu pa Thomas s 17 točkami.

Dalibor Damjanović, trener Krke: “Tekma me, kar se Partizanove igre tiče, ni presenetila. Pričakoval sem, da bodo igrali z največjo možno energijo, borbeno, čvrsto, na robu prekrška. Poskusil sem pripraviti svoje moštvo na to, a kot se je dalo videti, nam ni šlo. Bili smo prepočasni v napadu, slabo smo izvajali dogovorjene napade, zaradi tega smo imeli tudi veliko preveč izgubljenih žog. Edina dobra stvar je bila, da smo limitirali košarkarje Partizana pri skoki v napadu.  Čestitam Partizanu za zasluženo zmago, mi pa moramo pogledati svoje napake, jih do naslednjih tekem v čim večji meri odpraviti in se boriti do samega konca lige.”