Kolesarstvo

Vingegaardu enajsta etapa, Pogačar zaostal nekaj centimetrov

Danski kolesarski as Jonas Vingegaard (Visma-Lease a Bike) je zmagovalec 11. etape dirke po Franciji. Na zelo zahtevni trasi od Evaux-les-Bainsa do Le Liorana je Danec po 211 km v sprintu slavil za nekaj centimetrov pred slovenskim zvezdnikom Tadejem Pogačarjem. Primož Roglič je bil po padcu nekaj km pred ciljem četrti.

Vingegaard je ciljno črto prečkal pol kolesa pred Pogačarjem in se podpisal pod 35. zmago v karieri, prvo na letošnjem Touru in skupno četrto na francoskih pentljah.

Tretje mesto je z zaostankom 25 sekund zasedel Belgijec Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) in s tem omejil škodo ter zadržal drugo mesto v skupnem seštevku. Roglič je padel nekaj manj kot tri kilometre pred koncem na spolzkem spustu in takrat izgubil stik z Belgijcem. Na koncu je zaostal 55 sekund.

Vseeno pa so organizatorji po koncu sporočili, da je zaradi padca v zadnjih treh kilometrih Kisovčanu pripadel isti čas kot Evenepoelu, torej zaostanek 25 sekund.