NogometSlovenija

Vijoličasti so se znesli nad Taborom

Prvi današnji dvoboj je bil odigran v Sežani, v spomladanskih razmerah so nogometaši Tabora gostili Mariborčane.

Uvodoma so zapretili gostje, in sicer je bil dvakrat pred domačimi vrati kapetan Marcos Tavares, ki pa priložnsoti ni izkoristil. V 18. minuti srečanja je na densi strani kazenskega prostora do žoge prišel Gregor Bajde in zadel ob bližnji vratnici domačega vratarja. Tik pred odhodom na odmor je v dresu Tabora zapretil Dino Stančič, vendar mu je ob zaključku akcije zmanjkalo moči in Ažbe Jug je žogo ukrotil.

V drugi polčas so domači krenili po izenačenje, vendar niso resneje ogrozili Juga. Po vstopu v igro, je zmago Maribora potrdil Jan Mlakar, z dvema izjemnima zadetkoma. Za 0:2 je zadel po samostojnem prodoru, ko je izkoristil napako domačih in prestregel na sredini igrišča. Pri drugem zadetku v 63. minuti mu je v kazenski prostor natančno podal Cretu, Mlakar pa je z lobom premagal Koprivca. V 75. minuti še en zadetek vijoličastih, žogo je prestregel Jan Repas in s prekrasnim zadetkom z roba kazenskega prostora poskrbel za 0:4.

NK Tabor Sežana – NK Maribor 0:4 (0:1)