NogometSlovenija

Vijoličasta ladja potopljena tudi v Domžalah

Nogometaši Maribora so doživeli še šesti zaporedni poraz, tokrat so tri točke vzeli Domžalčani.

Krizi Maribora ni videti konca, lahko pa bi se zgodilo, da bo brez službe ostal trener Radovan Karanović, ki je v lanski sezoni vijoličaste popeljal do naslova. Rumeni so povedli v deveti minuti, ko se je prvenca veselil Franko Kovačević. Srečno so Mariborčani izenačili v 15. minuti, strelec pa je bil Rok Sirk, z rezultatom 1:1 sta moštvi odšli na odmor. Že v peti minuti nadaljevanja so znova vodili Domžalčani, tokrat je bil uspešen Ivan Durdov. Rumeni so imeli v drugem polčasu številne priložnosti, tudi Mariborčani, a so domači zmago potrdili v 84. minuti, strelec je bil Nick Perc, po tem ko je verjetno želel poslati predložek v kazenski prostor vijoličastih. V 94. minuti je poraz gostov ublažil Marko Božić.

NK Domžale – NK Maribor 3:2 (1:1)