Evropsko prvenstvoNogomet

Turška nogometna reprezentanca je v prvem krogu evropskega prvenstva v Nemčiji danes v Dortmundu premagala Gruzijo s 3:1 (1:1).

Za Turke so pred 62.000 gledalci v Dortmundu zadeli Mert Muldur (25.), Arda Güler (65.) in Kerem Akturkoglu (90.+7), za Gruzijo pa je edini gol dosegel Georges Mikautadze (32.).

Nogometna reprezentanca Portugalske je v tekmi 1. kroga na evropskem prvenstvu v Nemčiji v skupini F v Leipzigu premagala Češko z 2:1 (0:0). V prvi tekmi skupine je Turčija premagala Gruzijo s 3:1.

Portugalska je sicer imela terensko premoč in izrazito prednost pri posesti žoge, toda prva je zadela Češka. Za 1:0 je v 63. minuti zadel Lukaš Provod. Portugalci so izenačili po avtogolu Robina Hranača sedem minut pozneje, zmagoviti zadetek je dosegel Francisco Conceicao v drugi minuti sodnikovega dodatka.