KošarkaLiga NBA

Ekipa Dallas Mavericks je v ligi NBA po sedmih zaporednih zmagah izgubila na gostovanju v San Franciscu, igralci Golden State Warriors so slavili s 104:100 in zabeležili peto zmago v nizu. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za goste dosegel trojni dvojček s 30 točkami, 12 skoki in 11 podajami.

Dvoboj se je odločal v napeti končnici, ko se je pri domačih izkazal Draymond Green in v zaključnih treh minutah zbral šest točk ter obenem blokiral poskus Daniela Gafforda. Štiri minute in pol pred koncem je Dallas izenačil na 92:92, ko je bil uspešen Tim Hardaway. Potem se je met gostom ustavil, tudi Dončić je zgrešil trojko, in so naslednji koš dosegli šele v začetku zadnje minute. Tedaj je z deseto podajo Dončić našel Kyriea Irvinga, ki je s trojko znižal na 95:100.