Košarka

Najmlajši igralec na parketu je Miamiju pomagal prispeti na korak do finala lige NBA. Tyler Herro – še vedno star le 20 let – je dosegel rekord vročice , 37 točk, Jimmy Butler jih je dodal 24. Miami je na četrti tekmi finala vzhodne konference premagal Boston Celticse z rezultatom 112: 109.

Slovenski košarkar Goran Dragić je v 39 minutah zbral 22 točk in 5 skokov, Bam Adebayo pa je z 20 točkami in 12 skoki pomagal Heatu povesti v zmagah s 3-1.

Jayson Tatum je v drugem polčasu za Celticse dosegel 28 točk. Znižali so dvomestni zaostanek in v zadnji četrtini povedli s prednostjo ene točke – nato pa spet videli, kako Miami naredi razliko. Jaylen Brown je dosegel 21 točk, Kemba Walker jih je prispeval 20, Gordon Hayward 14, Marcus Smart pa je končal z 10 točkami in 11 podajami. Miami ima še tri tekme, da zaključi dvoboj z Bostonom in napreduje v veliki finale.

Miami Heat – Boston Celtics 112:109