Košarka

Luka Dončić je včeraj v dvoboju z Los Angeles Clippersi dosegel 24 točk, Dallas Mavericksi pa so jih je ob polčasu vodili z rekordom NBA lige, s 50 točkami razlike in si priigrali prvo zmago v sezoni. Josh Richardson je dodal 21 točk, Tim Hardaway mlajši pa je imel 18 točk pri Mavsih, ki so tudi v drugem polčasu ohranili prevlado.

“Nobene velike skrivnosti ni,” je dejal Richardson. “Pravkar smo vstali in igrali dobro. Igrali smo z občutkom nujnosti.”

Clippers so ob polčasu zaostajali s 77-27, njihov 50-točkovni zaostanek pa je bil največji ob premoru v zgodovini lige. Paul George je s 15 točkami vodil ekipo, Serge Ibaka je v treh četrtinah prvega poraza moštvu dodal 13 točk in devet skokov. Clippersi so začeli z zmagami nad branilci naslova prvaka lige NBA Lakersi in Denverjem. Clippersi so imeli le tri podaje in v prvem polčasu zgrešil kar 18 od 19 trojk. George je bil edini pri Clippersih z dvomestno številko (15), potem ko je zgrešil vseh šest poskusov za tri točke. Dončić je dosegel v prvem polčasu 18 točk, sedem skokov in štiri podaje, v prvi četrtini je dosegel toliko točk (13) kot Clippersi.