Košarka

Keltski ponos je ohladil Vročico.  V petek zvečer so Jayson Tatum in njegovi soigralci zelo glasno sporočili, da še niso pripravljeni videti sveta, ki obstaja zunaj balona. Tako so danes po odličnem drugem polčasu ugnali Miami Heat, z rezultatom 121:108.

Goran Dragić je v dresu Miamija dosegel 23 točk, 4 skoke in vpisal 4 podaje, Jimmy Butler je dosegel 17, Tyler Herro in Jae Crowder sta imela po 14, Bam Adebayo pa 13 točk. Tatum, v vrstah Boston je zbral 31 točk in 10 skokov, Jaylen Brown je dodal 28 točk. Celticsi so se s prednostjo počasi oddaljevali v drugem polčasu, da bi prišli do zmage v 5. tekmi finala vzhodne konference in preprečii izpad.

Boston je v tem drugem polčasu igral odlično,” je dejal trener Heat-a Erik Spoelstra.Zaslužili so si , kar so dobili. Razumemo, kako težko je zmagati v končnici. Nismo dovolj močno igrali v obrambi in za to smo plačali. Bostonu pa morate pripisati veliko borbenosti,” je še dodal. Vročica vodi v seriji s 3-2 in v nedeljo je na sporedu tekma številka šest.