NogometTujina

Nogometaši mostarskega Veleža so nocoj z 1:0 premagali aktualne prvake, moštvo Sarajeva in tako napovedali negotov konec BiH prvenstva.

“Rojeni” so že od prve minute držali tempo in žogo v svojih nogah. Na prvo priložnost smo čakali devet minut, ko je po kombinaciji Georgijevića in Vehabovića, slednji poizkusil z roba kazenskega prostora, žoga je zletela ob vratnici. Nogometaši Feđe Dudića so nadaljevali z napadi, spet je bil glavni akter Vehabović, ko je iz prostega strela čudovit sprožil, a je evrogol rešil Vladan Kovačević, najboljši posameznik Sarajeva.

Sarajevo je prvič zapretilo v 31. minuti, ko je nekdanji igralec Maribora Jasmin Mešanović sprožil, poizkus pa je končal ob vratnici. Velež je svojo prevlado izkoristil že v prvem polčasu, in sicer v samem zaključku, ko se je žoga odbila od Hrvoja Miličevića in pretantala Kovačevića, po strelu Anđušića.

Strateg gostov Vinko Marinović je vnesel spremembe in vse sile usmeril v napad. Najprej je v igro poslal Sušiča, nato pa legendo Sarajeva, Krsto Velkoskega. Sarajevo je prevladovalo, prvo lepšo priložnost so imeli v 68. minuti, ko je žogo odbil angleški nogometaš Mathias Fanimo, a je Bogdanović z odličnim posredovanjem preprečil izenačenje. Priložnosti so se vrstile kot na traku, najprej je domača vrata ogrozil Sušić, nato Mešanović, najboljšo priložnost za goste pa je zamudil Velkoski, ki je iz desetih metrov sprožil naravnost v vratarja Bogdanovića.

Nekdanji igralec Maribora Jasmin Mešanović je odigral celotno tekmo v sarajevski ekipi, Elvisa Džafića tokrat ni bilo v kadru.

Velež Mostar – Sarajevo 1:0

Avtor: Ismar Alibašić