Zimski športi

V Val d’iseru zmaga pripadla Švicarju

Švicarski smučar Mauro Caviezel, je dosegel prvo zmago v svetovnem pokalu, saj je bil najhitrejši superveleslalomu v Val D’Isereju. Najbolje se je spopadel s sunki vetra in slabo vidljivostjo, ciljno črto pa je prehodil v 1: 01,34. Pred tem je bil 32-letni Švicar v karieri sedemkrat na stopničkah, vendar je to njegova prva zmaga. Norvežan Adrian Smishet Sayersted je z deset stotinkami zaostanka končal na drugem mestu, tretji pa je bil Avstrijec Christian Walder s 54 stotinkami zaostanka. Marco Odermatt (drugi), ki je prejšnji teden slavil v veleslalomu v Santa Caterini, je končal šele na 13. mestu, Alexi Pantiro, zdaj prvi v splošni razvrstitvi, pa je bil na zasedbi 0,86 sekunde šele na sedmem mestu. Najhitrejši Slovenec je bil Miha Hrobat na 20. mestu. Boštjan Kline, Klemen Kosi in Martin Čater niso bili del najboljše trideseterice.