Ostali športi

V finalu AWL po pričakovanjih Ljubljana Slovan in AVK Triglav

Na kopališču Kodeljevo v Ljubljani je v prvi polfinalni tekmi polfinala Alpe Waterpolo lige Ljubljana Slovan z 11:6 (4:1, 1:1, 3:3, 3:1) premagala Calcit Water Polo, v drugi pa je bil AVK Triglav z 10:7 (0:2, 4:1, 4:2, 2:2) boljši od Opatije. Finalna tekma med Ljubljančani in Kranjčani bo na sporedu v soboto, ob 18. uri, ob 16.30 se bodo v tekmi za tretje mesto Kamničani pomerili z Opatijo.

V finalu prve izvedbe Alpe Waterpolo lige se bosta po pričakovanjih srečali najboljši ekipi rednega dela tekmovanja. Ljubljančani, ki so redni del končali na prvem mestu, so v prvem polfinalnem obračunu povedli s 3:0, nato pa prednosti niso več izpustili iz rok, medtem ko so imeli težje delo Kranjčani, ki so bili drugi, do prvega vodstva pa so prišli tri minute pred polčasom. V izenačeni tekmi so vodstvo ohranili do konca. Najboljša strelca na prvi tekmi sta bila Ljubljančana Matija Bernard Čanč in Luka Gligorijević, za Kamničane sta v polno po dvakrat zadela Tilen Leskovec in Aleksander Cerar, na drugi tekmi pa je Jan Justin za Kranjčane dosegel štiri gole, za Opatijo pa je slovenski reprezentant Marko Blažić trikrat zatresel nasprotnikovo mrežo.

Ljubljana Slovan – Calcit Water Polo  11:6 (4:1, 1:1, 3:3, 3:1)
Ljubljana – Kopališče Kodeljevo, sodnika: Vehovec, Franulović.

Ljubljana Slovan: Lazić, Stefanović 1, Čanč 3, Potočnik 2, Žiberna, Gligorijević 3, Fakin 1, B. Kirasič, Čarni 1, Cuomo, Puš 1, Peterovčič, P. Kirasič. Trener: Jure Škof.
Calcit Water Polo: Žurbi, Brišnik, Stele, Sokler, Gledec 1, Leskovec 2, Blažević 1,  Pilič, Cerar 2, Briški, Bergant. Trener: Gašper Šenica.

Pred trinajstimi dnevi so v šestem krogu državnega prvenstva ljubljanski vaterpolisti premagali kamniške s 13:7, s tem, da so si varovanci Jureta Škofa prednost priigrali že na polovici tekme. Nekaj podobnega smo videli  tudi tokrat, saj so Ljubljančani po golih Matije Bernarda Čanča, Martina Puša in Luke Gligorijevića povedli s 3:0. S prednostjo treh golov so vstopili tudi v zadnjo četrtino, Kamničani pa se jim na manj kot dva gola zaostanka nikoli niso približali. Zadnjič po golu Tilna Leskovca za 5:7, toda še pred zadnjim odmorom je Čanč še enkrat premagal sicer zelo dobrega Gašperja Žurbija. Ko je Enej Potočnik v pet minut pred koncem tekme dosegel gol za 9:5, je bila tekma praktično odločena. V domači ekipi velja pohvaliti odličnega vratarja Roka Lazića.

»Zadovoljen sem, kako smo začeli tekmo. Dogovorili smo se, da se nam nikamor ne mudi, da napade oddelamo do konca in iščemo svojo priložnost. To nam je prineslo prednost dveh, treh golov, tako da smo lahko skozi celotno tekmo nadzorovali potek srečanja, vendar smo imeli vseeno nekaj slabih strelov, česar si v soboto v finalu ne bomo smeli dovoliti,« je zmago svoje ekipe komentiral Jure Škof, trener Ljubljane Slovana.

»Na zadnjih tekmah se nam dogaja, da nam nasprotnik pobegne za nekaj golov, iz zaostanka pa je potem težko loviti nasprotnika, čeprav smo mu nato v nadaljevanju enakovredni. Ljubljančanom čestitam za zmago. Mislim, da je bila tekma dobra, trda, domačini pa gredo zasluženo v finale. V soboto bomo naredili vse, da osvojimo tretje mesto,« je po tekmi dejal Gašper Šenica, trener Calcit Water Pola.

AVK Triglav – Opatija  10:7 (0:2, 4:1, 4:2, 2:2)
Ljubljana – Kopališče Kodeljevo, sodnika: Kavčič, Terzić.

AVK Triglav: Beton, Verbič, Rajlić 1, Rahne 1, Lah, D. Gostić, Pušavec 1, M. Gostić, Vončina, Justin 4, Paunović 2, N. Štromajer 1, Osel. Trener: Krištof Štromajer.
Opatija: Kolanović, B. Smokvina 2, Tomić, Vucelić, Peroš, Blažić 3, Kaluđerović 1, Lu. Dujmić, Le. Dujmić, Petrić 1, Sklepić, T. Smokvina. Trener: Danijel Kancijanić.

Konec novembra so na drugem turnirju rednega dela AWL Kranjčani v bazenu na Kodeljevem Opatijo premagali s 15:11, vendar so v zadnjem obdobju hrvaški vaterpolisti dvignili raven svoje igre, kar kažejo tudi v zadnji tekmah 1.B ligi domačega prvenstva. Na drugi strani Kranjčani še vedno ne morejo računati na dva slovenska reprezentanta, Benjamina Popovića in Aljaža Troppana.

Uvodna četrtina je pripadla Opatiji, ki je na prvi odmor odšla s prednostjo dveh golov, v polno sta zadela Bruno Smokvina in Ian Petrić, toda že v drugi četrtini so Kranjčani s preobratom prišli do vodstva s 4:2. Zadnji gol je dosegel Justin, pred njim so se med strelce vpisali še Nikola Rajlić, Andraž Pušavec in Nace Štromajer. V tretji četrtini so kranjski vaterpolisti po dveh golih Justina povedli s 6:3, s prednostjo treh golov pa so vstopili tudi v zadnjo četrtino. Toda ko je dobre tri minute pred koncem tekme Blažić dosegel še svoj tretji gol, se je obetala nadvse zanimiva končnica, saj je Opatija zaostajala le še za gol. Da ni prišlo še do enega preobrata, tokrat v škodo kranjske ekipe, sta poskrbela Aleksander Paunović in Justin s svojim četrtim golom na tekmi.

»V tekmo smo vstopili nekoliko nervozno in Opatiji iz dveh naših napak v napadu podarili uvodno prednost. Nato smo se zbrali, tudi v napadu pa je steklo. Obramba je bila ves čas na visokem nivoju, tako da je bilo tudi Juretu Betonu v vratih lažje. To pa je nato prineslo tudi dve, tri njegove obrambe, ko so nasprotniki lepo izigrali našo obrambo. Žal smo si v zaključku sami še enkrat zakomplicirali tekmo, saj smo po lepi prednosti Opatijo spustili blizu, a na koncu na takih tekmah šteje le zmaga in s tako miselnostjo se podajamo tudi v sobotni finale,« pa je po koncu srečanja dejal pomočnik trenerja Kranjčanov Jaka Mikoletič.