Košarka

V Celju delitev točk, Slovenija ostaja v igri za napredovanje

V Celju je slovenska izbrana vrsta do 21 let odigrala drugo tekmo na evropskem prvenstvu, nasproti so stali vrstniki iz Češke.

Uvod srečanja je pripadel Sloveniji, vendar si resnejših priložnosti niso priigrali. V nadaljevanju sta bila nasprotnika dokaj enakovredna, Čehi so poizkusili s streli od daleč, a niso resneje ogrozili Igorja Vekića. Za veselje slovenske izbrane vrste je v 32. minuti poskrbel napadalec Maribora Aljoša Matko, ki se je najbolje znašel v kazenskem prostoru in premagal češkega vratarja. Z vodstvom Slovenije z 1:0 sta nasprotnika odšla na odmor.

V drugem polčasu so Čehi lovili izenačenje, vendar si do 70. minute niso priigrali resnejših priložnosti. V 78. minuti je nekoliko z leve streni poizkusil Žan Medved, vendar je češki vratar žogo preusmeril v kot. V 85. minuti srečanja so Čehi pritisk kronali z zadetkom, po izvedenem prostem strelu, je žogo v lastno mrežo preusmeril NikPrelec. Čehi so osvojili še drugo točko, Slovenija pa svojo prvo.

Slovenija U21 – Češka U21 1:1 (1:0)