NogometSlovenija

V Beltincih lahko že hladijo šampanjce?

Veliki slovenski nogometni derbi v ženski nogometni ligi je bil na sporedu včeraj, slavile pa so nogometašice ŽNK Pomurja.

V Fazaneriji je bil končni rezultat 2:1, tako so Pomurke ljubljanski zasedbi ŽNK Olimpija zadale drugi zaporedni poraz. Vsi zadetki so bili doseženi v drugem polčasu, domače je v vodstvo popeljala Anja Eferl (53′), deset minut pred koncem srečanja je izenačila Sara Makovec. Zmagoviti zadetek je bil dosežen v 81. minuti, zmagoviti zadetek pa je zadela Špela Kolbl. Na vrhu prvenstve lestvice je zasedba Amirja Karića, ki ima že osem točk naskoka pred ljubljansko zasedbo. Vemo, da Pomurke le redko oddajajo točke v državnem prvenstvu, kar bi lahko pomenilo, da so si že zdaj zagotovile naslov državnih prvakinj.

ŽNK Pomurje Beltinci – ŽNK Olimpija 2:1 (0:0)