Atletika

Ukrajinka podrla 37 let star rekord

Ukrajinka Jaroslava Mahučik je na diamantni ligi v Parizu z 2,10 metra v skoku v višino, kar je zmogla že v prvem skoku, popravila enega najstarejših atletskih svetovnih rekordov Bolgarke Štefke Kostadinove iz leta 1987.

Dosedanja rekorderka skoka v višino med ženskami Štefka Konstandinova šteje 59 let in je predsednica Olimpijskega komiteja Bolgarije. Mahučikova, ki prihaja iz mesta Dnipro bo čez dva meseca dopolnila 23 let. Z atletiko se bavi dobro desetletje, kjer ima z velikih tekmovanj štirinajst medalj. Denimo marca 2022 je le nekaj dni po začetku vojne v Ukrajini potovala tri dni do Beograda. Tam je tedaj potekalo dvoransko prvenstvo Evrope, kjer je Mahučikova osvojila zlato medaljo. Zanimivo, da sta obe visoki 180 cm.

Pred štirimi leti je v Tokiu na OI s skokom 2.00 m osvojila bronasto medaljo. Letos pa je zagotovo prva favoritinja za osvojitev najžlahtnejše kovine pod petimi krogi. Lani je bila v Budimpešti svetovna prvakinja…