Rokomet

Trimo skočil pod vrh

Danes sta se v Športni dvorani Trebnje pomerila domači Trimo in gostje iz Maribora. Domači so že ob polčasu vodili z rezultatom 16:11, v nadaljevanju pa to prednost uspeli zadržati in slavili z rezultatom 26:23.

Domači rokometaši so že na začetku povedli z 2:0, do sredine prvega dela pa so si s hitro izvedbo napadov priigrali tudi pet zadetkov prednosti. To prednost so uspeli zadržati do polčasa, ko so vodili s 16:11. Mariborčani so se v drugem polčasu hitro vrnili v igro, saj so v deseti minuti nadaljevanja zaostajali le za zadetek, na semaforju je kazalo 18:17. v 46. minuti srečanja so vijoličasti izkoristili strel s sedmih metrov in izenačili na 20:20. Kmalu po izenačenju so si domači znova priigrali prednost, pet minut pred koncem so vodili s 24:21. Do konca dvoboja rokometaši Trima niso dovolili presenečenja in slavili s 26:23.

Rokometaši Trima so zabeležili novo prvenstveno zmago in so točkovno pod Celjani, ki pa so odigrali tekmo manj.

RK Trimo Trebnje – RK Maribor Branik 26:23 (16:11)