NogometSlovenija

Tretji zaporedni poraz Šenčurja, dve visoki gostujoči zmagi, petarda Dobljanov na Kočevskem

Za nami je četrti krog te pomladi v zahodni skupini tretje lige. Dva praznična dneva sta na sedmih tekmah prinesla 29 golov.

18. krog :

• Ljubljana: SLOVAN – BRDA DOBROVO 6:0 (3:0) Džajić 27′, Banjac 40′ in 72′, Jenko 43′ in 73′, Pantelić 49′

Slovanovci so odlično odprli letošnjo pomlad z dvema zmagama. Tokrat pa so se rdeči znesli nad zadnjeuvrščenimi iz Goriške regije. To je bil njun že šestnajsti tretjeligaški obračun in tretje slavje nogometašev iz prestolnice nad vinarji iz Brd.

• Miren: ADRIA MIREN – FAMA VIPAVA 1:2 (0:0) Benedetič 48′ ; Keranović 50′, Barukčić 88′

Dvaindvajseto snidenje dveh klubov s severa Primorske je ponudilo zelo pestro dogajanje na Goriškem. Prvi polčas ni ponudil golov, zato pa smo v drugem videli vse tri. Že v tretji minuti drugega polčasa so domačini vodili po golu rezervista. 21-letni Svit Teodor Benedetič, ki je bil februarja tarča Drave iz Ptuja, je 13 minut po vstopu v igro s svojim četrtim golom razveselil domače navijače. Slavje ni trajalo dolgo, ko je za izenačenje poskrbel Alen Keranović s svojim sedmim golom sezone. Dve minuti pred koncem tekme, pa je za popoln preobrat poskrbel Klemen Barukčić, ki je le dve minuti pred tem vstopil v igro, ko je zamenjal strelca prvega gola Vipavcev.

Sinan Samardžić

• Jesenice: SIJ ACRONI JESENICE – VRHNIKA 2:1 (1:1) S.Samardžić 16′ in 82′ ; Anželj 39′

Tudi po njunem drugem snidenju letos so železarji še neporaženi proti ekipi Vrhnike. Jeseni ni bilo golov, tokrat pa smo videli tri in nov šov Sinana Samardžića. Bosanski napadalec je na svoji četrti tekmi v majici Jesenic dosegel že deveti gol. Na tribunah Podmežakle smo lahko videli nekaj oglednikov, ki spremljajo tega napadalca.

• Škofja Loka: ŠKOFJA LOKA – IZOLA 6:1 (4:1) Palibrk 11′, 27′ in 60′, Poljanec 37′ in 75′, Lotrič-Škoda 39′ ; Gavrić 35′ (11m)

Matični klub kapetana naše članske reprezentance je igral sedmič proti ribičem iz Izole in prvič slavil. S kar petimi goli so rumeno-zeleni iz Gorenjske na pustno soboto razveselili domačo publiko.

• Kočevje: KOČEVJE – ROLTEK DOB 0:5 (0:2) Vuk 6′ in 55′, Majcen 9′ (ag), Cerar 80′, Židan 90+1′

Petarda v gostujoči mreži, dva gola veterana Vuka in osem točk naskoka pred konkurenco osem krogov pred koncem sezone ter vrh strelcev lige za napadalca Doba.

• Žiri: EKSIST ŽIRI – ŠOBEC LESCE 1:1 (0:0) Kolenc 58′ (11m) ; Ibraimov 88′

Njuna osma tekma v tretji ligi je prinesla tretji neodločen izid. V prvem polčasu sta mreži mirovali, nato pa sta oba kluba zadela po enkrat in se razšla kislih obrazov. Saj sta oba tekmeca v boju za obstanek.

• Šenčur: ELTRON ŠENČUR – SVOBODA 1:2 (0:1) Komljenović 63′ ; Dolinar 25′ in 90+1′  🟥 Mujkić (Svoboda) 67′

Nov, mlad trener in slab štart v drugi del sezone bi lahko zapisali. Prvi polčas je pripadel gostom iz Ljubljane, nato pa sta bila tekmeca dokaj izenačena. Junak tekme pri rdeče-belih je bil 21-letni Sašo Dolinar s svojima goloma vrednima osme zmage Svobode letos. Na drugi strani pa so nogometaši iz prestolnice krompirja na sončni strani Alp, tako vpisali še tretji zaporedni poraz.