Košarka

Štajerski derbi pripadel Slovenskim Konjicam

Včeraj sta bili odigrani dve tekmi prvega kroga 1. SKL za ženske, domača zmaga je ostala v rokah košarkaric Triglava, medtem ko je štajerski derbi pripadel Slovenskim Konjicam.

Kranjčanke so že ob polčasu vodile z osmimi točkami prednost, ključno prednost za zmago s 53:37, so naredile v tretji četrtini, katero so dobile z 20:11. S petnajstimi točkami je domače košarkarice do zmage popeljala Marta Vulović, Gala Kramžar je zbrala 14 skokov. V Mariboru so z 61:71 slavile gostujoče košarkarice iz Slovenskih Konjic. Po treh četrtinah so Konjičanke vodile s 16-imi točkami prednosti in do konca srečanja to prednost tudi ubranile, za prvo zmago v sezoni. Najučinkovitejša je bila Tia Tajhar, ki je v dresu Konjičank dosegla 17 točk.