Evropsko prvenstvo

Španci ponovno brez zmage

Sosedje do točke proti “petelinom”, Nemci prekinili niz Portugalcev, Poljaki odščipnili točki Špancem.

Madžari so proti Francozom pokazali odlično igro, a francoski selektor Didier Deschamps meni, da bi lahko njegova ekipa v Budimpešti zabeležila zmago proti Madžarski, a po vsem, kar se je zgodilo na “Puskas Areni”, je s točko zadovoljen – 1:1.

Aktualnega evropskega prvaka Portugalsko je v drugem krogu skupine F EURO 2020 premagala Nemčija in tako je bila prekinjena impresivna serija brez poraza na celinskih prvenstvih. Nemčija je bola boljša z rezultatom 4:2. Nazadnje je moštvo Fernanda Santosa v 90 minutah doživelo poraz na uvodni tekmi EURO 2012. Torej je bilo po polnih devetih letih in zanimivo, spet proti Nemčiji.

Nogometni reprezentanci Španije in Poljske sta v drugem krogu skupine E evropskega prvenstva v Sevilli odigrali 1: 1. Obe ekipi sta ohranili možnosti za uvrstitev v osmino finala, odločitev pa bo znan 23. junija, ko so na sporedu tekme zadnjega kroga. Švedska je s štirimi točkami vodilna v skupini, Slovaška ima tri, Španija dve in Poljska eno.