KošarkaSlovenija

Sosedski dvoboj pripadel Laščanom, Polzela do domače zmage

Včeraj sta bili na sporedu dve tekmi 1. slovenske košarkarske lige, v Šentjurju so gostovali Laščani, Polzela je gostila Kranjčane.

V Šentjurju so košarkarji Zlatoroga Laško vodili skozi celotno srečanje, domači so povedli le z 2:0. Pri domačih je bil najboljši Dalibor Đapa z 19 točkami, goste pa je do zmage popeljal Casey Bryan Benson, ki jih je dosegel 16, temu pa je dodal še 6 skokov in 5 podaj.

Na Polzeli so domači bolje začeli, vendar so gostje iz Kranja ob polčasu povedli z rezultatom 34:39. Odločilna je bila tretja četrtina, katero so domači dobili z 32:15 in na koncu slavili s 84:73. Pri domačih je 21 točk dosegel Žan Kosič, v gostujočem moštvu je bil najboljši Andrej Stavrov, ki jih je dosegel 25.

Šentjur – Zlatorog Laško 62:72

Hopsi Polzela – ECE Triglav 84:73