Tenis

Šok v Madridu! Mladenič izločil Nadala in Đokovića! (VIDEO)

Dan po zmagi v dvoboju z Rafaelom Nadalom, je 19-letni Carlos Alcaraz v epskem dvoboju premagal prvega teniškega igralca sveta s 6-7 (5), 7-5, 7 -6 (5) Novaka Đokovića in se uvrstil v finale turnirja serije Masters 1000 v Madridu.

Dvoboj v katerem so uživali ljubitelji tenisa je bil poln odličnih potez in čustev.

Alcaraz je bil boljši na začetku dvoboja in prednost, ki jo je ustvaril po ‘breaku’ v prvi igri, je obdržal vse do osme igre, v kateri je Đokoviću po nekaj ključnih potezah končno uspelo odvzeti servis španskemu nasprotniku. Odločitev o prvem nizu je padla v ‘tie-breaku’, v katerem je Đoković povedel s 6:2 in nato pripeljal niz do konca.

Ob glasni podpori s tribun polnega stadiona Manolo Santana, je 19-letni Španec uspel izkoristit priložnost za zmago v drugem nizu in tako je popeljal tekmo v odločilni tretji niz.

Odločitev o zmagovalcu je padla ‘tie-breaku’. V njej je Alcaraz povedel z 2:0 in prisilil Đokovića, da je nenehno lovil rezultat. Pri vodstvu Španca s 5:4 je srbski teniški igralec izgubil točko na servis in Alcaraz je prišel do novih dveh zaključnih točk. Alcaraz se bo v svojem prvem madridskem finalu pomeril proti Aleksandru Zverevu.