Hokej na leduSlovenija

Slovenska predstavnika blizu napredovanja

HK SŽ Olimpija Ljubljana in HDD SIJ Acroni Jesenice sta tudi na drugi tekmi četrtfinala zmagala in povedla z 2:0 v zmagah.

Po visoki zmagi s 7:3 na prvi tekmi v Ljubljani, so Ljubljančani v torek v Brixnu zabeležili bolj tesno zmag, s 3:4. Hokejisti Olimpije so na začetku nadzorovali igro, Marc Olivier Vallerand pa je v sedmi minuti zadel za vodstvo. Broncosi so zdržali brez prejetega zadetka v preostalem delu prve tretjine, toda 34 sekund pred prvim odmorom je moral vratar WSV Jakob Rabanser še drugič priznati premoč nasprotniku, gol je dosegel Anže Ropret. Broncosi so imeli pravi odgovor 14 sekund kasneje in dosegli gol za znižanje na 1: 2. Tudi v drugi tretjini so zmaji imeli priložnosti, a se je izkazal domači vratar Rabanser.  Olimpija, za katero je gol dosegel Žiga Pance, je znova zadela v zadnji minuti, tokrar druge tretjine. Broncosi so se spet vrnili v tekmo, Dante Hannoun in Hannes Oberndorfer sta v razmiku dveh minut izenačila na 3:3. A Ljubljančani so imeli boljši zaključek, Vallerand je odločil s svojim drugim zadetkom večera in postavil končnih 4:3 za Olimpijo.

Po nedeljski zmagi so Jesenice prišle še do druge tesne zmage. Tako kot v nedeljo, so znova v prvi tretjini povedli Jeseničani. Žan Jezovšek se je razveselil svojega drugega zadeteka v končnici. Gherdeina je v drugi tretjini uspela izenačiti, zadel je Joonas Mikael Niemelä. A izenačenje ni trajalo dolgo, manj kot minuto pozneje je Nejc Stojan ponovno popeljal železarje v vodstvo. Jezovšek je tako kot na prvi tekmi, z zadetkom postavil končni rezultat 3: 1.

Wipptal Broncos Weihenstephan – HK SZ Olimpija Ljubljana 3:4 (1:2,0:1,2:1)
HKO: 0:1 HKO Vallerand M. (06:45 / Zorko L. ,Simšič N. / EQ), 0:2 HKO Ropret A. (19:26 / Pance Z. ,Magovac A. / EQ), 1:3 HKO Pance Z. (39:37 / Ropret A. ,Logar M. / PP), 3:4 HKO Vallerand M. (55:36 / Zorko L. ,Simšič N. / EQ)

HC Gherdeina valgardena.it – HDD SIJ Acroni Jesenice 1:3 (0:1,1:1,0:1)
JES: 0:1 JES Jezovšek Z. (12:17 / Hebar A. ,Tomaževič B. / EQ), 1:2 JES Stojan N. (31:27 / Jezovšek Z. ,Hebar A. / EQ), 1:3 JES Jezovšek Z. (57:41 / Tomazevič B. ,Hebar A. / EQ)