KošarkaSlovenija

Slovenke ostajajo stoodstotne

V Stožicah poteka kvalifikacijski turnir za uvrstitev na evropsko košarkarsko prvenstvo za ženske, ki ga bosta letos organizirali Francija in Španija.

V prvi četrtini sta bili reprezentanci zelo izenačeni, saj so Bolgarke dosegle kar štiri trojke. Kljub temu so Slovenke po desetih minutah vodile, z 21:20. Ob polčasu so si domače košarkarice priigrale zajetnejšo prednost in vodile z 41:32, kar 15 točk je v prvem polčasu dosegla Eva Lisec.

V drugi polčas so nasprotnice krenile odločneje in se približale na pet točk zaostanka. Pred zadnjo četrtino so imele Slovenke le štiri točke prednosti, razigrali sta se Hristova in Georgieva. V zadnji četrtini so se košarkarice iz Bolgarije približale na točko zaostanka, pri rezultatu 58:57. Slovenske košarkarice so se s serijo 11:1, znova oddaljile na varnih devet točk prednosti. Ob koncu srečanja je bilo znova nekaj napetosti, a so Slovenke uspele slaviti z 71:66 in si zagotoviti pot na evropsko prvenstvo.

Slovenija – Bolgarija 71:66 (41:32)
(20:18, 21:14, 14:19, 16:15)