RokometSlovenija

Slovenija z odliko opravila s kvalifikacijami

Slovenska moška rokometna reprezntanca je na zadnjem kvalifikacijskem dvoboju v Celju gostila reprezentanco Turčije.

Gostje iz Turčije so bili brez kakršnihkoli možnosti, saj so varovanci Ljubomira Vranješa že ob polčasu vodili z osmimi zadetki prednosti. Slovenija je že na samem začetku povedla z 2:0, a so se gostje vrnili in izenačili na 2:2. Vajeti igre so prevzeli slovenski rokometaši in le še višali prednost, do najvišje prednosti pa prišli prav ob koncu prvega dela. V drugem polčasu je Slovenija prednost le še višala, do najvišje prednosti so prišli v samem zaključku dvoboja, ko so povedli z 39:23, srečanje se je končalo z rezultatom 39:24. Slovenija je v skupini 5 osvojila prvo mesto, od koder se odpravlja na evropsko prvenstvo.

Slovenija – Turčija 39:24 (19:11)