Košarka

Slovenija še drugič uspešna v Stožicah

Slovenska košarkarska reprezentanca pod vodstvom Aleksandra Sekulića, je odigrala novo kvalifikacijsko tekmo za uvrstitev na evropsko prvenstvo, tokrat so nasproti stali košarkarji Avstrije.

Slovenski košarkarji so po novo zmago krenili, z nekoliko slabšim začetkom, saj so Avstrijci povedli s 6:0. Do konca četrtine so slovenski košarkarji rezultat obrnili v svojo korist in jo dobili z rezultatom 20:12. Kapetan Edo Murić je dosegel šest točk, eno manj pa Jaka Blažič. Ob polčasu so si slovenski košarkarji priigrali zajetno prednost, saj so vodili s 50:25.

Avstrijski košarkarji so v tretjem delu nekoliko znižali zaostanek, a je ta še zmeraj znašal visokih 21 točk. V zadnji četrtini so se sosedje še približali, vendar zmage Slovenije niso ogrozili. Pri Avstrijscih je bil z 22-imi točkami najuspešnejši Bogić Vujošević, Slovenijo pa je do zmage popeljal Horvat, ki jih je dosegel 19, po 13 točk pa sta dosegla Morgan in Blažič.

Avstrija : Slovenija 64:77
(12:20, 13:30, 15:11, 24:16)