RokometSlovenija

Slovan premagal Ribnico, Ormož potrdil četrto mesto

V petek so bile odigrane štiri tekme v Ligi NLB, kjer smo dobili odgovor na vprašanje o četrtouvrščenem moštvu sezone 2020/21.

Koper je poražen v Dobovi (29:32) in tako si je Jeruzalem Ormož z zmago v Slovenj Gradcu (38:34) dokončno zagotovil mesto za vodilno trojico na prvenstveni lestvici. Trimo Trebnje se je v Škofji Loki veselil dveh točk (27:24) in novega skoka na vrh lestvice, Riko Ribnica pa je klonila na gostovanju pri LL Grosistu Slovanu (25:28).

V soboto so na sporedu še trije obračuni državnega prvenstva. Gorenje Velenje bo nadaljevalo z zahtevnim ritmom tekem v končnici Lige NLB. Velenjčane čaka dvoboj z Butanom plinom Izolo. Celjani se bodo pomerili z Mariborčani, rokometaši Krke pa bodo upe za obstanek med elito poskušali ohraniti pri življenju na gostovanju pri Ljubljani. Vse tri tekme se bodo začele ob 19.00.
LIGA NLB, 25. KROG
petek, 21. maja:
RD LL GROSIST SLOVAN : RD RIKO RIBNICA 28:25 (17:13)
Kotar 10 (3), Sankovič 7; Pucelj in Žagar po 5.
Miha Kotar, rokometaš RD LL Grosist Slovan:
“Čestitke soigralcem za borbeno in požrtvovalno igro. Kljub temu, da je naša ekipa precej zdesetkana, smo od prve minute zaigrali čvrsto v obrambi, žoga pa nam je v napadu lepo tekla. Nismo ostali v prekrških, posledično smo zadeli nekaj lahkih zadetkov in na polčas odšli v prednosti s štirimi goli. Vedeli smo, da bodo v drugem polčasu Ribničani dvignili raven svoje igre. Zdržali smo odpor in zasluženo zmagali.”
MRD DOBOVA : RD KOPER 32:29 (17:13)
Raguž, Mlakar in Jezernik po 7; Poklar 13 (4), Makuc 9.
RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RK JERUZALEM ORMOŽ 34:38 (18:23)
Levc 8, Banfro 6; Žuran 9, Kocbek in Hebar (1) po 7.
RD URBANSCAPE LOKA : RK TRIMO TREBNJE 24:27 (11:13)
Jamnik 8 (3), Jesenko 4 (1); Radojković 9, Cirar 5 (2).
Matic Pipp, rokometaš RD Urbanscape Loka:
“Mislim, da smo se kar dobro pripravili na Trimo Trebnje. Prišli so v vlogi favorita, saj so zasedali drugo mesto na lestvici. Skozi celo tekmo smo se dobro upirali in nismo pustili, da tekmeci naredijo preveliko razliko že v prvem polčasu. V drugem nam je na začetku padla raven zbranosti, za kar so nas Trebanjci s hitrimi nasprotnimi napadi kaznovali. Proti koncu smo se uspeli zbrati in tekmo končali v zaostanku s tremi goli. Mislim, da je to za nas super uspeh proti ekipi, ki ima veliko več kilometrine in močnejši kader. Čestital bi fantom za borbo in upam, da naslednjo sezono že odigramo kakšno tekmo v polni dvorani.”