Belgijec Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) je zmagovalec vožnje na čas v četrti etapi kolesarskega kriterija po Dofineji. Evenepoel je na 17,4 km dolgi trasi za 21 sekund ugnal Danca Jonasa Vingegaarda na drugem mestu, medtem ko je četrtouvrščeni Tadej Pogačar zaostal 49 sekund. Skupno vodstvo je prevzel Evenepoel.
Petindvajsetletni Belgijec je tako dosegel 62. zmago v karieri in 18. v vožnjah na čas, kar pritiče aktualnemu svetovnemu in olimpijskemu prvaku v tej disciplini.
“Na cesti je bilo zelo težko. Naš cilj je bil iti na polno do vmesnega časa in nato najti ustrezen ritem do konca. Menim, da mi je malce pomagal tudi veter v prsi na ravnini in po opravljenem klancu, saj sem lahko s tem izkoristil mojo aerodinamično držo,” je vožnjo za organizatorje ocenil Evenepoel.
“V prvi vrsti sem si želel zmagati, nato pa pogledujemo proti skupni razvrstitvi. Zelo sem vesel z izkupičkom in jubilejem,” je za organizatorje dejal Evenepoel po 1000. zmagi svoje ekipe. “Sem presenečen nad časi, a osredotočil sem se na svojo vožnjo. Imeli smo popoln načrt. Razlika je velika za relativno kratek kronometer. Vesel sem, dobro se počutim in to je dober pokazatelj za dni, ki prihajajo,” je še dodal Belgijec.
V generalni razvrstitvi je tako Evenepoel prevzel prvo mesto. V njej ima štiri sekunde naskoka pred Nemcem Florianom Lipowitzem (Red Bull-BORA-hansgrohe) in devet pred Romeom.
Vingegaard na petem mestu zaostaja 14 sekund, Pogačar pa na osmem 38, a pred zahtevnim koncem kriterija ostaja v igri za skupno zmago. Sekundo več od Slovenca zaostaja deveti Jorgenson, lanski drugouvrščeni na tej dirki za Primožem Rogličem.