NogometSlovenija

Šeško junak ob preobratu Slovenije!

Reprezentanca Slovenije je premagala vodilnega v skupini 4 (B) Lige narodov z rezultatom 2:1.

Na junijskem obračunu Slovenije z ekipo s severa Evrope v Oslu ni bilo zmagovalca – 0:0, nocojšnje točke pa so morda nekoliko nepričakovano končale na računu gostitelja – 2:1.

Čeprav so bili gostje v prvem polčasu bolj konkretni in nevarni, nihče ni uspel matirati odličnega Jana Oblaka, nato pa je to seveda uspelo Erlingu Haalandu v zgodnji fazi drugega dela tekme.

Neverjetni strelec Manchester Cityja je v pravem trenutku naletel na odbito žogo v kazenskem prostoru in v 47. minuti kronal terensko premoč.

Tako je izzval moštvo Matjaža Keka k reakciji. Šele ko so bili v zaostanku, so Slovenci začeli igrati pravi nogomet in tisti voljni moment, tek, ofenzivnost … se jim je obrestoval v 69. in 81. minuti.

Najprej je Andraž Šporar izkoristil odlično asistenco Benjamina Šeška, nato pa je omenjeni podajalec z velike razdalje sprožil “projektil” in ujel čuvaja mreže na napačni nogi.