Nogomet

Rožman ponovno premagal Hajduka

V prvi hrvaški nogometni ligi sta se v Jadranskem derbiju v Splitu, pomerila Hajduk in Rijeka, katero vodi mladi slovenski trener Simon Rožman. Po četrtkovem senzacionalnem remiju v Evropski ligi, na gostovanju pri vodilni ekipi španske La Lige Real Sociedadu, je včeraj popeljal Rijeko še do četrte zaporedne zmage proti Hajduku. V težkih vremenskih razmerah so zmagali z rezultatom 2:1. Domači so povedli v 10. minuti z golom Caktaša iz 11m, izenačil je Lončar v 40. minuti. Zmago je Rijeki prinesel nekdanji Zmaj Luka Menalo, v 69. minuti.

Na drugi tekmi je Dinamo, za katerega je Petar Stojanović odigral celotno srečanje, slavil na gostovanju pri Slaven Belupu, z 1:5. V soboto je Damjan Bohar odločil dovobj med Osijekom in Varaždinom.