KošarkaSlovenija

Rogaška do zmage v zadnjem napadu!

V četrtek sta se v dvorani Stožice spopadla domača Cedevita Olimpija, ki je igrala v pomlajeni zasedbi in Rogaška.

Rogaška je v tekmo vstopila z natančnim metom in na polovici prve četrtine povedla za 14 točk (7:21). Nato so mladi košarkarji Olimpije stopili na plin ter na krilih Dana Duščka in Luka Ščuke zaostanek znižali na pet točk (20:25). V drugi četrtini so gostje nekoliko popustili in se je tako Olimpija povsem približala ter sta na polčas moštvi odšli z izenačenim rezultatom (37:37). V nadaljevanju tekme so po treh uspešnih napadih v prednost prišli mladi košarkarji Cedevite Olimpije. Nato so se gostje po zaslugi Davida Christopher Nocholsa vrnili in prešli v vodstvo. Rezultat pred zadnjo četrtino je bil 67:60, za Rogaško. V prvem delu zadnje četrtine se je Olimpija približla in s košem Roka Radovića izenačila na 70:70. Gostje so minuto do konca vodili za pet točk, nakar je Duščak znižal in v napadu kasneje je Radović izenačil na 77:77. Rogaška je imela štiri sekunde za zadnji napad, katerega je uspešno zaključili Petar Vujačić z metom za tri točke.