Hokej na leduTujina

Pustertal ponovno ugnal Zmaje

Ljubljanski hokejisti so v nedeljo doživeli tretji poraz v nizu in drugega proti Pustertalu.

Kazalo je, da se bo vsaj delno ponovila tivolska zgodba, Tirolci so namreč nadziral potek tekme in dosegal gole ob igri z igralcem več. Po prvem delu je bilo 0:1.

Na polovici drugega dela se gostitelji zadeli še dvakrat, a za kanček upanja je nato poskrbel Miha Beričič, ki je v 32. minuti poslal odbiti plošček za hrbet Joshue Sholla.

V zadnjem delu so tako hokejisti Olimpije napadali za vsaj gol priključka in ga tudi dosegli. Sicer ne iz edinega “power-playa” na tekmi, je pa v 52. minuti Luka Kalan spretno potisnil plošček med bližnjo vratnico in vratarjem v mrežo.

V zadnjih minutah so tako zeleno-beli lovili izenačenje, v zadnjih dveh minutah tudi brez vratarja Žana Usa. A tveganje ni obrodilo sadov, domači pa so z zadetkom na prazna vrata potrdili zmago.