Rokomet

Prvi poraz Trima, Ribnica zmagala z novim trenerjem, Ormož do preobrata v drugem polčasu

V 11. krogu prve rokometne lige za moške so bila odigrana štiri srečanja. Na Kodeljevem je Ljubljana izgubila proti Riko Ribnici, z rezultatom 28:29, to pa je bila tudi prva zmaga za novega trenerja Gregorja Cvijića. V Škofji Loki je Urbanscape Loka presenetljivo doma izgubila proti Dobovi, s 24:25. Varovanci trenerja Aleša Repine so kljub vodstvu po polčasu ter borbeni igri klonil proti Jeruzalem Ormožu, z 31:33. Čeprav so Ljubljančani ob polčasu imeli prednost treh zadetkov, v prvem delu so imeli prednost tudi petih zadetkov, v drugem polčasu prednosti niso uspeli zadržati. Pri Ormožanih sta bila najbolj učinkovita Jure Kocbek, z doseženimi devetimi in Martin Hebar z osmimi zadetkih, pri Slvoanu sta jih po šest dosegla Matevž Čemas in Patrik Martinović. Na derbiju kroga je Trimo Trebnje doživel prvi letošnji poraz, saj je klonil v Slovenj Gradcu, s 27:25.

Aleš Repina, trener LL Grosista Slovana:
“Čestital bi gostom za zmago. Odigrali so dober drugi polčas. Mi smo v prvih 10. minutah drugega dela padli v napadu, kar so tekmeci izkoristili in zadeli nekaj lahkih zadetkov, potem pa jih preprosto nismo mogli več ujeti. Upam, da smo se iz te tekme kaj naučili in da gremo naslednji teden v Ribnico po boljši rezultat.”