Hokej na leduSlovenija

Potop Italijanov v Tivoliju

V Tivoliju so hokejisti ljubljanske Olimpije gostili tretjo četrtfinalno tekmo proti italijanskemu Vipitenu.

Zmaji so prišli do zanesljive zmage in tako tudi tretje četrtfinalne ter se uvrstili v polfinale Alpske hokejske lige. Po dvajsetih minutah igre so zmaji vodili z 2:0, v sedmi minuti je zadel Nik Simšič, v 15. pa je izid tretjine postavil Žiga Pance. V drugem delu srečanja so domači dosegli še tri zadetke in pred zadnjo tretjino vodili s 5:0. V prvi minut nadaljevanja se je med strelce vpisal Marc-Olivier Vallerand, Ropret je zadel z igralcem več na ledu, in sicer v 32. minuti srečanja. Še drugič na srečanju se je med strelce vpisal Pance, ki je prav tako zadel v 32. minuti. Tudi v zadnji tretjini so Ljubljančani zadeli, mrežo pa ohranili nedotaknjeno. V 43. minuti je Olimpiaj znova izkoristila prednost igralca več na ledu, za 6:0 je zadel Aleš Mušič.

HK SŽ OLIMPIJA – WIPPTAL BRONCOS WEIHENSTEPHAN 6:0
(2:0, 3:0, 1:0)