Evropsko prvenstvo

Portugalci v izdihljajih tekme do visoke zmage, avtogol odločil zmagovalca na derbiju kroga

Madžari klonili v zadnjih minutah, Francozi do minimalne zmage po avtogolu Hummelsa.

Branilec naslova Portugalska, je evropsko prvenstvo začela z zmago nad Madžarsko s 3:0, v prvem krogu skupine F v Budimpešti, z dvema goloma Cristiana Ronalda, ki je postal najboljši strelec v zgodovini tekmovanja. V 84. minuti je Rafael Guerrero z veliko sreče pripeljal Portugalsko v vodstvo in za Madžare označil začetek konca. Že v 87. minuti je Cristiano Ronaldo podvojil prednost iz enajstmetrovke z 10. zadetkom na evropskem prvenstvu, ki je na prvem mestu večne lestvice strelcev prehitel Michela Platinija, v 92. je CR7 ta rekord še izboljšal in tudi postavil končni rezultat.

Francoski nogometaši so v derbiju prvega kroga skupine F evropskega prvenstva v Münchnu premagali Nemčijo, z rezultatom 1:0 (1:0). Dvoboj zadnjih dveh svetovnih prvakov na Allianz Areni je pripadal sedanjemu. Odločilni trenutek se je zgodil v 20. minuti, ko je nemški branilec Mats Hummels zadel v lastno mrežo in galskim petelinom pomagal do zmage, ki ciljajo na združitev evropskega in svetovnega naslova prvakov.