NogometSlovenija

Poraz Vidma, gostujoči zmagi ekip iz Posavja, Dravino slavje v prestolnici Prlekije

Velikonočna sobota je bila na vzhodu, kjer se v tretjeligaški konkurenci meri štirinajst klubov na sporedu četrti krog pomladi. Videli smo 27 golov, 26 rumenih kartonov, dve enajstmetrovki in en rdeč karton.

18.krog:

• Dobrovce: PREMIUM DOBROVCE – ŠMARTNO 2:1 (1:0) Ferčič 16′, Podbrežnik 88′ ; Marković 58′

Šesti obračun teh dveh nasprotnikov je bil zelo zanimiv in nepredvidljiv vse do zadnjih minut. Dobrovčani so tako prišli do četrte zmage nad nekdanjim prvoligašem.

• Celje: ŠAMPION – KRŠKO 1:2 (0:1) Vouk 89′ ; Zakrajšek 30′, Ribič 90+3′

Druga njuna tekma v tej sezoni in drugo slavje zelenih iz Posavja. Po pol ure igre so gostje povedli s sedmim golom kapetana Tomaža Zakrajška. Nato so domačini v predzadnji minuti izid izenačili. V podaljšku pa je drugi strelec lige, ki je tokrat na zelenico Olimpa vstopil v drugem polčasu postavil končni izid.

• Rače: RAČE – DRAVOGRAD 6:0 (4:0) Dodlek 1′ (11m) in 61′, N.Pipenbaher 7′ in 58′ (11m), Svenšek 25′, Vodeb 39′

Okoli 400 gledalcev je v Račah videla odlično predstavo domače zasedbe in vragolije Tima Vodeba. To je bilo njuna četrta medsebojna tekma in četrto slavje rdečih nad Korošci, ki drvijo proti četrti ligi.

• Podvinci: IBLO PODVINCI.- BREŽICE 1:2 (0:1) Hagan 14′, Klarić 66′ in 82′ 🟥 Osterc (Podvinci) 85′

Podvinški kurenti so gostili Brežičane. To je bila druga tekma na tem prizorišču in prvo slavje oranžnih gostov, kateri so že tretjič slavili na njunih skupno štirih tretjeligaških tekmah. Nekdanji ameriški kadetski (U17) reprezentant je postavil izid polčasa, dva gola pa je v nadaljevanju srečanja prispeval tokratni brežiški kapetan Jan Klarić. Za desetico je bil to deveti gol sezone.

• Videm pri Ptuju: ZASE VIDEM – ZAVRČ 1:4 (1:2) Ferčec 42′ ; Predikaka 10′ in 77′, Letonja 34′, Jambriško 80′

Videmski kurenti so se šestič udarili za tretjeligaške točke s Haložani. Zavrčani so na krilih Gregorja Predikake vknjižili tretjo zmago nad Videmčani in sedmo ligaško to sezono.

• Ljutomer: AVTO RAJH LJUTOMER – DRAVA 1:3 (1:2) Semenič 45′ ; Šalamin 3′, Rogina 27′, Doplihar 48′

Šesta tekma teh dveh nasprotnikov v tretji ligi in šesto slavje Ptujčanov. Modri so vodili že z dvema goloma, ko je domači vezist izid znižal. Končni izid pa je postavil rdečelasi mladenič Liam Doplihar.

• Prevalje: KOROTAN – HAJDINA 3:0 (1:0) Kahvedžić 7′, 79′ in 81′

Dvajsetletni Armin Kahvedžić je bil znova avtor zmage in trojčka za deveto zmago Korotana to sezono.