KošarkaSlovenijaTujina

Polovičen uspeh slovenskih moštev v ABA ligi 2

Na uvodni tekmi torkovega sporeda Lige ABA 2 so domžalski Helios Sunsi premagali cetinjski Lovćen 1947. Vojvodina je v tretjem nastopu v regijskem tekmovanju premagala Rogaško in dosegla prvo zmago v Ligi ABA 2.

Domžalčani so se na ta način izenačili z nasprotniki na lestvici, saj imata obe ekipi po 3 odigranih krogih regijskega tekmovanja zdaj po 2 zmagi.

Helios Sunsi so bili večino tekme v prednosti, ter po uvodni četrtini vodili za 5 točk, ob polčasu pa za 9. V tretji četrtini so hitro prišli do dvomestne prednosti in nato svojo prednost uspeli zadržati do samega konca tekme. Najbolje razpoložena pri Heliosu sta bila Šantelj z 28 in Mahkovic z 20 točkami.

Ob zmagi Vojvodine proti Rogaški sta ekipi zdaj izenačeni na lestvici z rezultatom 1:2 in se po 3 krogih držita v spodnji polovici lestvice.

V uvodni četrtini je potekal izenačen dvoboj dveh tekmecev, Rogaška pa jo je dobila za točko (11:12), nato je Vojvodina tako v drugi kot tretji četrtini presnost počasi višala in na koncu prišla do zmage z 81:70.

Lovćen 1947 – Heios Suns 80:94
(19:24, 17:21, 21:25, 23:24)

Vojvodina – Rogaška 81:70
(11:12, 22:15, 23:18, 25:25)