Košarka

Podčetrtek do zmage po podaljšku

V sklopu državnega košarkarskega prvenstva sta se v športni dvorani podčetrtek pomerila domači klub Terme Olimpija in gostje iz domžal, Helios Sunsi.

Do zmage so prišli domači košarkarji, zmage pa so se veselili po podaljšku, z rezultatom 76:73. Domači so po prvi četrtini visoko zaostajali, vendar so se do polčasa uspeli pobrati in približati gostujočemu moštvu. Po tretji četrtini so vodili s štirimi točkami prednosti, zadnji pa so met za zmago zgrešili gostje, poizkusil je Aljaž Bratec. Zmago je domačim prinesel Simo Atanacković, ki je zadel za tri točke, pet sekund pred koncem podaljška. Pri domačih je Sandi Čebular dosegel 17 točk in sedem podaj, medtem ko je bil pri gostih z osemnajstimi točkami najučinkovitejši Danijel Vujasinović, ki je prispeval tudi devet podaj.