Ostali športi

Po preobratu in boljšem izvajanju petmetrovk AWL Kranjčanom

V finalu Alpe Waterpolo lige so vaterpolisti AVK Triglava na ljubljanskem kopališču Kodeljevo po streljanju petmetrovk premagali Ljubljano Slovan z 20:19 (2:2, 2:3, 4:5, 3:1, 9:8). Tretje mesto je na zaključnem turnirju osvojila Opatija, ki je bila z 20:11 (5:4, 5:2, 5:3, 5:2) boljša od Calcit Water Pola.

V letošnji sezoni so se kranjski in ljubljanski vaterpolisti pomerili že trikrat, dvakrat je bila boljša Ljubljana Slovan, v prvi prvenstveni tekmi in v odločilni tekmi za prvo mesto po rednem delu AWL, enkrat, v finalu pokala Slovenije pa AVK Triglav. Kranjčani so dobili še drugi letošnji finalni obračun, tokrat še v prvi izvedbi AWL, čeprav so sedem minut pred koncem tekme zaostajali za tri gole (8:11). Toda minuto pred koncem rednega dela tekme so izid izenačili, v maratonskem izvajanju petmetrovk pa je Jure Beton ubranil strel Martinu Pušu, za drugo letošnjo kranjsko lovoriko pa je poskrbel Aleksander Paunovič.

Finale

Ljubljana Slovan – AVK Triglav  19:20 (2:2, 3:2, 5:4, 1:3, 8:9)
Ljubljana – Kopališče Kodeljevo, sodnika: Franulović, Kavčič.

Ljubljana Slovan: Lazić, Stefanović 4, Čanč 2, Potočnik 1, Žiberna, Gligorijević 6, Fakin, B. Kirasič, Čarni 1, Cuomo 4, Puš 2, Petrovčič, Karničar. Trener: Jure Škof.

AVK Triglav: Beton, Verbič, Rajlić 4, Rahne, Lah 3, D. Gostić 1, Pušavec 1, M. Gostić, Vončina 5, Justin 3, Paunovič 3, N. Štromajer, Osel. Trener: Krištof Štromajer.

Po treh minutah igre so v finali tekmi prvi povedli kranjski vaterpolisti, ko je Roka Lazića premagal Dejan Gostić, vendar je Igor Cuomo že dobro minuto pozneje s strelom iz petih metrov izid izenačil, neodločeno pa je bilo tudi ob odhodu na prvi odmor. V drugo četrtino je bolje vstopila domača ekipa, uspešen je bil Luka Gligorijević, ki je dosegel tudi zadnji gol pred polčasom, s katerim so Ljubljančani na menjavo strani odšli z minimalno prednostjo. Da njihova prednost ni bila večja, je bil glavni krivec kranjski vratar Jure Beton, ki je med drugim ubranil tudi petmetrovko Vukašinu Stefanoviću. Z nekaj odličnimi obrambami pa se je v domačih vratih izkazal tudi Roko Lazić.

V začetku drugega polčasa so Ljubljančani prvi prišli do dveh golov prednosti. Za njihovo vodstvo s 6:4 je bil uspešen Stefanović, s prednostjo dveh golov pa so šli tudi na zadnji odmor. Kranjčani, ki so imeli veliko težav z izključitvami, že v začetku druge četrtine je bil do konca tekme s pravico zamenjave izključen Marko Gostić, do konca tekme pa sta morala igro zaradi treh izključitev zapustiti tudi Dejan Gostić in Andraž Pušavec, so po golu Gligorijevića zaostajali že za tri gole (8:11). Toda varovanci Krištofa Štromajerja se niso predali. Najprej je minuto pozneje zaostanek znižal Nikola Rajlić, tri minute pred koncem rednega dela igre še Jan Justin, za izenačenje na 11:11 pa je poskrbel Juš Vončina. Do konca tekme je bilo še 72 sekund, vendar sta ostali mreži nedotaknjeni, tako da so prvega zmagovalca AWL odločale petmetrovke.

Obe ekipi sta bili do izida 19:19 natančni s petih metrov, v domači ekipi so po dvakrat zadeli Igor Cuomo, Gligorijević, Matija Bernard Čanč, po enkrat pa Stefanović in Puš. Za Kranjčane so ljubljansko mrežo po dvakrat zatresli Jaša Lah, Justin, Vončina in Paunovič, enkrat pa Rajlić. Za končno zmagoslavje je zabil Paunovič, saj je pred tem Beton ubranil strel domačemu kapetanu Pušu.

Tekma za tretje mesto

Calcit Water Polo – Opatija   11:20 (4:5, 2:5, 3:5, 2:5)
Ljubljana – Kopališče Kodeljevo, sodnika: Vehovec, Terzić.

Calcit Water Polo: Žurbi, Brišnik, Gole, Sokler, Gledec 1, Leskovec 3, Blažević 1, Lukič 1, Cerar 2, Briški 1, Bergant 1, Jeran. Trener: Gašper Šenica.

Opatija: Kolanović, B. Smokvina 3, Tomić 1, Vucelić, Peroš, Blažić 1, Kaluđerović 3, Lu. Dujmić 4, Le. Dujmić, Petrić 4, Sklepić 1, T. Smokvina 3. Trener: Danijel Kancijanić.

V petek so Kamničani izgubili z Ljubljano Slovanom, Opatija pa je ostala praznih rok v tekmi proti AVK Triglavu. Več motiva in tudi več igralcev na voljo je imela Opatija, ki je dve minuti pred prvim odmorom povedla s 5:1. V polno je zadel Marko Kaluđerović, vendar so se Kamničani še do konca uvodne četrtine približali na gol zaostanka, ko se je med strelce vpisal Aleksander Cerar. Mladi slovenski reprezentant je v prvi minuti druge četrtine izenačil na 5:5, toda to je bilo bolj ali manj tudi vse, kar je vaterpolistom iz Kamnika, ki so za nameček igrali še brez poškodovanega Martina Steleta, na tej tekmi uspelo. Že ob polčasu so spet zaostajali za štiri gole, sredi tretje četrtine po golu Tonija Smokvine pa že za sedem (6:13). S tem je bila tekma odločena. Zadnja četrtina je bila tako le še formalnost.